Poskrbimo za našo Zemljo

22. aprila praznujemo dan Zemlje. Namen tega dne je opozoriti ljudi, kako ranljiv je naš planet, zato ne uničujmo njegove vrednosti, kajti zares je nekaj lepega.

Na PŠ Šmihel smo realizirali tehniški dan, ki je bil posvečen našemu prelepemu planetu Zemlji. Učenci so izdelovali plakate in pri tem pokazali svoje znanje o skrbi zanjo, se v različnih gibalnih igrah preizkusili v ločevanju odpadkov in si ogledali koristne posnetke o recikliranju in uporabi nevarnih snovi. Sprehodili smo se v okolici Podružnične šole Šmihel in jo očistili. Vsak izmed učencev je okrasil kamenček prijateljstva s svojim imenom in pozitivno mislijo. Kamenčki bodo krasili skalnjak na vrtu Podružnične šole Šmihel.

Preživeli smo koristen, poučen in prijeten dan. Naj bo 22. april – dan Zemlje vsak dan!