Pripnimo si zlato pentljo

Veliko nas je, ki ga ohranjamo v prelepem spominu. Bil je čisto običajen, živahen, radoveden otrok, ki ga je v svojih rosnih letih doletela težka preizkušnja. Tej je pogumno stopal po zahtevni poti zdravljenja, postal junak 3. nadstropja, naša junaška zvezdica. V času zdravljenja je bil poln načrtov za prihodnost in ves čas reden pri opravljanju šolskih obveznosti. Bil je odličen učenec.

15. februar je mednarodni dan boja proti otroškemu raku oziroma dan zlate pentlje, ki je namenjen ozaveščanju in spodbujanju pri razumevanju težav, s katerimi se srečujejo družine otrok in mladostnikov med zdravljenjem in po njem. Zlato je plemenita kovina. Prav tako so plemeniti otroci, ki se bojujejo z rakom. Otroci po vseh težavah in bolečinah, ki jih izkusijo, postanejo močnejši in pogumnejši.

V spomin na našega učenca Teja Merčnika in za vse junaške zvezdice – otroke in mladostnike, ki se pogumno spopadajo z rakom, za vse, ki so premagali otroškega raka, za družine, ki pogumno živijo naprej, čeprav so zaradi raka izgubile otroka, za zdravstveno osebje in prostovoljce, ki svoj poklic in čas namenjajo otroškemu raku, smo si danes na Podružnični šoli Šmihel pripeli zlato pentljo in izdelali drevo življenja. Drevo z odtisi raznobarvnih rok simbolizira preživetje otrok z rakom, ki je v rokah vseh nas.

Uredila in zapisala: Marjeta Zore, prof., vodja PŠ Šmihel