Šmihel, kraj solidarnosti

Že vrsto let učenci Podružnične šole Šmihel skupaj s svojim starši izražajo solidarnost in pomoč socialno ogroženim v domačem okolju. Še posebno so na to pozorni ob tednu rdečega križa. Pripravili smo razstavo in pridno zbiramo ustrezne izdelke v košarici rdečega križa.

V sredo, 17. 5. 2023, smo na naši podružnici gostili nekdanjo predsednico in še vedno aktivno članico območnega združenja rdečega križa go. Silvo Papež. Učencem je na njim primeren način predstavila zgodovino rdečega križa. Ponosno smo sprejeli naša dva prvošolca med mlade člane rdečega križa.

Zahvaljujemo se predsednici ge. Mariji Miklavčič za njen prispevek ter ge. Silvi Papež za obisk ter nazorno in predvsem srčno predstavitev.

Solidarnost je gonilna sila sodelovanja, povezovanja in občutka pripadnosti. Veseli nas, da je Šmihel z okolico tudi del tega.