Teden mobilnosti – trajnostno povezani

Na PŠ Šmihel smo z različnimi aktivnostmi obeležili teden mobilnosti 2022. Obiskal nas je policist g. Edvard Kramar in nam dal koristne nasvete za varnost v prometu. Varno smo se sprehodili po Šmihelu, prečkali cesto na varnem mestu in si ogledali manj varne točke na poti v šolo.

Z učenci smo se pogovarjali, na kakšne načine smo lahko trajnostno povezani. Svoja razmišljanja so prikazali z izvirnimi slikami na igrišču pred šolo.

Ob dnevu slovenskega športa smo izvedli jesenski pohod v Draščo vas. Obiskali smo učenko Niko Ivanec, ki nam je z veseljem razkazala svojo kmetijo. Učenci so si jo z navdušenjem ogledali in se poigrali. Sprehodili smo se tudi do Jožmanovega mlina, ki je najstarejši, žal nedelujoči mlin v Drašči vasi.

Iskrena hvala družini Ivanec za topel in prijazen sprejem.