Uspešen skok v novo bralno leto

»Knjige so najbolj tihe in trajne prijateljice; so najbolj dosegljive in najbolj modre svetovalke ter najbolj potrpežljive učiteljice.« Charles W. Eliot

Na Podružnični šoli Šmihel je branje ena od pomembnih prednostnih nalog, zato smo v uvodu v novo bralno leto realizirali kulturni dan. Učenci bodo poleg branja in pripovedovanja svoje občutke in vtise zapisovali v bralno mapo.

Obiskala nas je knjižničarka ga. Tinka Fric, ki je učence seznanila s pravili v knjižnici in prvošolcem podelila slikanice. Zaključili smo z izdelavo kron, kajti po končani bralni znački bodo lahko učenci nadaljevali z branjem in pripovedovanjem ter si za vsako prebrano knjigo dodali kristal na kroni. Ob koncu šolskega leta bomo izbrali kralja oziroma kraljico branja Podružnične šole Šmihel.

Za nami je prijeten, bralno obarvan dan.