DRUŽBENO-KORISTNO DELO- LIČKANJE

Danes, 8. 9. 2017, smo se učenci in učiteljici PŠ Šmihel preizkusili v ličkanju koruze.

Z veseljem smo se odzvali povabilu družine Muhič iz Klečeta in jih obiskali na njihovem domu. Tam so imeli vse pripravljeno za pridne roke. Kar takoj smo se lotili dela. Bili smo zelo zavzeti in pridni. Ličkali smo koruzo, močnejši dečki pa so pomagali tudi pri spravljanju le te. Po slabih dveh urah nam je motivacija za delo že malo popustila. Zato pa smo se toliko bolj razveselili malice, ki so jo pripravili za nas. Kaj malica, to je bila cela pojedina. Nekaj koruze je sicer še ostalo, a so nas pohvalili in nas hkrati povabili na ponovno ličkanje naslednje leto.

Po poti proti šoli smo si pri učenci Jerneju ogledali še mlade pujske.

V šoli je vsak učenec prejel pohvalo za vestno delo in majhno vrečico koruze, iz katere si bo doma lahko pripravil nadvse priljubljene “kokice.”

Dan je bil res zanimiv in prijeten.

Nekaj naličkane koruze so nam podarili tudi za v šolo, kjer nam bo krasila prihajajoče jesenske dni.

Še enkrat hvala družini Muhič.

Zapisala: Petra ZADEL