Ob tednu otroka: Zakaji in zatoji radovednosti

Radovednost je veščina, ki je zelo močno prisotna pri otrocih.Otroci so radovedni do vsega, kar počnejo, kar opazujejo. Skozi igrivo raziskovanje zadovoljijo svojo radovednost in jo na ta način razvijajo.

Tudi učenci PŠ Šmihel so bili v tednu otroka igrivo radovedni. Izbirali so med različnimi dejavnostmi in s tem sproščeno, igrivo in hkrati radovedno preživljali čas v šoli. Vse naloge so opravili v šoli, zato domačih nalog ni bilo. Izbirali so svoje najljubše malice in kosila. Ker so bili med poukom radovedni, delavni in vztrajni, so imeli daljše odmore. Igralni dan so namenili svojim najljubšim igračam. Obiskali smo tudi PŠ Ajdovec in si ogledali gozdno učno pot Ajdovček. HVALA UČITELJICI IRENI IN MILENI TER UČENCEM za topel sprejem in lepo preživet dan. Zadnji dan se je bilo vredno potruditi, saj jih je čakalo sladko presenečenje.

“Rada imam teden otroka. Predvsem so mi bile všeč malice in kosila. Svojo najljubšo igračo smo lahko imeli v šoli. Pa še domačih nalog ni bilo…Super je bilo.” (izjave nekaterih učencev PŠ Šmihel)