PASTIRSKE IGRE

Ali veste, kako so se včasih igrali otroci? Ali poznate naslednje igre: ŠOLA, MET OBROČKOV, BALANJE KOZE? Omenjene igre so se nekoč igrali otroci na pašniku, medtem ko so pasli živino. Tudi učenci 3. in 4. razreda PŠ Šmihel so spoznali pastirske igre, nekatere izdelali in se jih igrali.

Tudi tokrat smo sodelovali s CŠOD Lipa iz Črmošnjic. Učitelj Anton Verderber je učencem približal življenje pastirjev in jim predstavil nekaj pastirskih iger. Učenci so v spletno učilnico dobili navodila in sledilo je ustvarjalno dopoldne. Prav vsi učenci so sodelovali, še posebno pohvalo si zasluži učenka Anarisa Barle. Ob pomoči svojih staršev je izdelala več različnih pastirskih iger in jih preizkusila. Izkazala se je tudi učenka Zala Miklavčič, ki je bila dopoldne deležna pomoči starejših bratov. Pri pripravi materiala pa so ji pomagali starši. Oglejte si fotografije, ki pričajo o ustvarjalnosti naših učencev.

Zapisala: Marjeta Zore