Postali smo pastirci

V petek, 14. 6. 2024, smo se odpravili na Vače novim dogodivščinam, spoznanjem in zabavi naproti.

Realizirali smo naravoslovni dan in sicer zaključno ekskurzijo na Vačah. Doživeli smo čudovit program, ki ga družina Kolenc izvaja v naravi. Namenjen je spoznavanju nekaterih pastirskih iger, pesmi in pastirskih živali.
Otroci so v naravi spoznali pastirja Zvoneta in njegovo kozo. Preizkusili so se v molži in preizkušanju kozjega mleka. V skednju so jih čakali različni pripomočki za pastirske igre. Igrali so se ciljanje s stroži ter se preizkusili v hoji s hoduljami.
Na krajšem sprehodu nas je presenetil skrivnostni prebivalec sušilnice lanu, ki nam je povedal marsikaj zanimivega o tem, kako so včasih pridelovali lan, kako nastanejo naša oblačila ter nam pokazal najpomembnejšo najdbo tega območja – situlo z Vač, ki so si jo otroci lahko ob sušilnici lanu ogledali v svoji naravni velikosti. Najbolj zanimiv pa je bil seveda udav, ki so ga nekateri učenci spoznali zelo od blizu.

V prijetnem pastirskem vzdušju smo se tudi razšli.