Kubo robotika

Doživeli smo prvi stik z robotiko in programiranjem – KUBO.

Gre za učinkovit način, kako mlade učence osnovnih šol popeljati v svet programiranja in osnov robotike – brez računalnika. Obogati pouk in omogoča učiteljem enostavno samostojno izvajanje KUBO programa. Vse to ponuja podjetniški inkubator Kočevje, ki je matično šolo Žužemberk obiskal v sredo, 8. 11. 2023.

Tudi učenci 3. in 4. razreda PŠ Šmihel smo bili prisotni na delavnici KUBO ROBOTIKE. Takole so jo doživeli učenci:

»Na tehniškem dnevu sem se počutil dobro, ker sem videl kubo robotka. Zelo rad bi se naučil več o delovanju kubo robotka. Najbolj mi je bila všeč delavnica Kahoot.«

»Bila sem zadovoljna in vesela, najbolj mi je bila všeč delavnica Kahoot, ki smo jo tretješolci preizkušali prvič.

»Všeč so mi ekrani. Bil sem zadovoljen, ker smo bili veliko pred ekrani.«

Tekom dneva so učenci razvijali tudi znanje digitalnih kompetenc z računalnikom in tablicami. Utrjevali so znanje matematike in angleščine.

Za nami je prijeten in koristen dan. Hvala učiteljicama Blanki in Alenki iz OŠ Žužemberk za prijazen sprejem in pomoč ter učiteljici Ireni Prodanić Vasić za organizacijo tehniškega dneva.