POGUMNO V NOVO ŠOLSKO LETO NA PODRUŽNIČNI ŠOLI ŠMIHEL

Na Podružnični šoli Šmihel smo danes slavnostno pričeli novo šolsko leto. Prvič je šolski prag prestopilo 8 prvošolcev in tako se je naša družina povečala. V letošnjem šolskem letu bo našo šolo obiskovalo 20 učencev. Tega se vsi zelo veselimo.

Starejši učenci so pripravili prav poseben sprejem za prvošolce. Učenki Mija Struna Novak in Nalin Gruden sta zaigrali dramski prizor in prijazno nagovorili prvošolce in njihove starše. Sledil je slavnostni skok v 1. razred z zaprisego staršev. Prav ponosno so učenci preizkusili nove klopi in stole. Ob tej priložnosti bi se zahvalili Občini Žužemberk, da nam je omogočila nabavo nove opreme v učilnici 1. in 2. razreda. Zelo pa se veselimo tudi nabave novih oken in vrat v bližnji prihodnosti. Hvala gospodu županu in njegovi sodelavki ter ravnateljici in njeni pomočnici za današnji obisk in praktično darilo.

Tekom dneva smo se spoznavali, malicali in bili deležni slastne torte, katero so prvošolci delili z ostalimi učenci.

Naj bo vsak dan novega šolskega leta tako uspešen in vedno s soncem obsijan kot je bil današnji, prvi šolski dan.