PREŠERNOVANJE NA PODRUŽNIČNI ŠOLI ŠMIHEL

V tednu, ko praznujemo kulturni praznik, smo na PŠ Šmihel realizirali kar nekaj dejavnosti v spomin na našega največjega pesnika Franceta Prešerna. V ponedeljek, 5.2., smo se posvetili njegovi pesmi Povodni mož. Po branju so jo učenci doživeto dramatizirali. Učenci so začutili Prešernov duh pri izdelavi in okušanju figovih kroglic. V sredo, 7.2., smo imeli kulturno uro z recitacijami in deklamacijami Prešernovih pesmi ter branjem zgodbe O dečku, ki je pesmi pisal. Še posebno so učenci podoživljali življenje in delo pesnika ob kvizu Jezični dohtar. Kulturni dan smo zaključili s posebno umetnostjo POP ART, ko so učenci z različnimi barvami upodobili Franceta Prešerna in njegovo neuslišano ljubezen Primicovo Julijo. Zanimivi izdelki učencev krasijo hodnik podružnične šole.