V spomin naši junaški zvezdici

V četrtek, 15. februarja smo se še posebno spomnili našega učenca Teja Merčnika. Ohranjamo ga v prelepem spominu. Bil je čisto običajen, živahen, radoveden otrok, ki ga je v svojih rosnih letih doletela težka preizkušnja. Tej je pogumno stopal po zahtevni poti zdravljenja, postal junak 3. nadstropja, naša junaška zvezdica.

15. februar je mednarodni dan boja proti otroškemu raku oziroma dan zlate pentlje, ki je namenjen ozaveščanju in spodbujanju pri razumevanju težav, s katerimi se srečujejo družine otrok in mladostnikov med zdravljenjem in po njem. Zlato je plemenita kovina. Prav tako so plemeniti otroci, ki se bojujejo z rakom. Otroci po vseh težavah in bolečinah, ki jih izkusijo, postanejo močnejši in pogumnejši.

Tudi na Podružnični šoli Šmihel smo izdelali in si pripeli zlato pentljo.