EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI

Tudi na PŠ Šmihel smo ob ETM več pozornosti namenili različnim prometnim temam in dejavnostim.

V ponedeljek smo ob zgodbi »Beli zajček« učence spodbudili, da bi se v času še lepega vremena večkrat v šolo podali peš, tisti iz bolj oddaljenih vasi pa z avtobusom, ne z avtom. Opaziti je bilo, da se učenci skupaj s starši trudijo in naš sivi zajček je v tednu dni postal skoraj povsem bel. Vsa pohvala učencem in staršem.

V času odmora so učenci plesali in se zabavali ob poslušanju pesmic o prometu, s cd-ja Asfaltnice.

Pri gospodinjskem krožku smo predstavili prvo pomoč- cilje in nekaj situacij, kjer lahko pomagajo tudi oni in načine, kako to naredijo. Z urami prve pomoči bomo še nadaljevali.

Vsak dan smo nekaj minut namenili reševanju prometnih ugank, izvajali gibalne igre na temo prometa.

V četrtek smo realizirali jesenski športni dan- pohod. Hodili smo po glavni cesti, kjer smo se trudili upoštevati prometne predpise in pravila (hoja, ob robu ceste, nošenje rumenih rutic, nošenje odsevnih brezrokavnikov, pravilno prečkanje ceste…). Tako smo obeležili tudi DAN BREZ AVTOMOBILA (22. 9.).

Obiskal nas je tudi policist, ki je prvošolcem razdelil pobarvanke o prometu, ki pa jih bomo izpolnili v naslednjih tednih.

Sodelovali bomo tudi v natečaju »Otroci za varnost v prometu«- izdelke bomo narisali naslednji teden pri urah LUM.

V petek smo na šolskem igrišču s kredami risali prometne situacije.

Zapisala: Petra ZADEL