TEDEN KULTURNE DEDIŠČINE- ŽIVALSTVO V REKI KRKI

V okviru projekta KULTURNA DEDIŠČINA, smo na naši šoli pod drobnogled vzeli našo lepotico reko Krko, natančneje živali v reki Krki. Skozi cel teden od 25.9. do 29. 9. 2017 smo se pogovarjali  in spoznavali življenjsko okolje reko in živali, ki jih najdemo v njej.

V petek, 29. 9. 2017, pa smo  na PŠ Šmihel realizirali prav poseben dan.

Najprej je bil poseben že zato, saj so nas obiskali učenci s prav take, majhne šole kot je naša- učenci podružnice Ajdovec.

Skupaj smo se odpravili do Turistične kmetije Meden, kjer so nas čakali zanimivi ljudje, s še bolj zanimivimi temami in dejavnostmi.

Razdelili smo se v skupine in si tako ogledali in spoznavali:

• KEMIJSKE POSKUSE (o vodi, čistosti vode, kako narediti meglo, kako narediti sonce, kako narediti sladoled),
  • RIBIŠTVO, MUHARJENJE, OPREMA, VABE, ŠPORTNI RIBOLOV,
  • PRANJE OB REKI IN ŽIVLJENJE PERIC NEKOČ.

V vseh skupinah je bila predstavitev zelo zanimiva, poučna in nevsakdanja. Učenci so uživali in se naučili marsikaj novega.

Še enkrat se zahvaljujemo vsem, ki so nam pri izvedbi tega dne pomagali in nam ga naredili posebnega: ga. Silva, g. Jernej, g. ribič, ga. Angleca in g. Darko- NAJLEPŠA HVALA!

Zapisala: Petra ZADEL