Spomin na našo junaško zvezdico

15. februar je mednarodni dan boja proti otroškemu raku oziroma dan zlate pentlje, ki je namenjen ozaveščanju in spodbujanju pri razumevanju težav, s katerimi se srečujejo družine otrok in mladostnikov med zdravljenjem in po njem.

Otroci, ki zbolijo, se pogumno soočajo z vsemi težavami, ki jih prineseta bolezen in zahtevno zdravje. Njihovi starši, ki so to preizkušnjo že prestali, so ustanovili Društvo Junaki 3. nadstropja, ki pomaga Junakom in njihovim družinam. Bolezen željo bolje predstaviti širši javnosti, saj se Junaki v družbi še vedno soočajo s številnimi stigmami in tabuji.

Med junaki 3. nadstropja je tudi nekdanji učenec naše podružnične šole Tej Merčnik. Žal je pred štirimi leti izgubil boj z boleznijo. V času zdravljenja je bil kljub zahtevnemu zdravljenju pogumen, poln načrtov za prihodnost in ves čas reden pri opravljanju šolskih obveznosti. Bil je odličen učenec.

V njegov spomin in za vse Junake – otroke in mladostnike, ki se pogumno spopadajo z rakom, za vse, ki so premagali otroškega raka, za družine, ki pogumno živijo naprej, čeprav so zaradi raka izgubile otroka, za zdravstveno osebje in prostovoljce, ki svoj poklic in čas namenjajo otroškemu raku, smo si danes na Podružnični šoli Šmihel pripeli zlato pentljo.

Zapisala in uredila: Marjeta Zore, vodja PŠ Šmihel