ODGOVORNOST IN VZTRAJNOST NA PŠ ŠMIHEL

Tudi na PŠ Šmihel se že od začetka šolskega leta trudimo, vztrajamo in odgovorno opravljamo svoje dolžnosti. Izvedli smo različne dejavnosti in s tem krepili različne življenjsko pomembne vrednote.

Učenci so vztrajno iskali sladko, a zdravo presenečenje in bili zelo uspešni. Pogovarjali smo se o uspešnih ljudeh, predvsem znanih Suhokranjcih, ki jih je do uspeha pripeljala vztrajnost. V goste smo povabili uspešnega športnika in nekdanjega učenca naše šole gospoda Francija Grajša. Prebirali smo različne zgodbe in se pogovarjali, kako pomembno je, da se trudimo in vztrajamo. Učenci so se vsakodnevno beležili, kako vztrajni so bili pri nalogah v šoli in doma.

Mesec november in december smo posvetili ODGOVORNOSTI. Začeli smo z vsakodnevnim jutranjim branjem v knjižnici in adventnim koledarjem dobrih del. Učenci so vestno in odgovorno opravljali svoje naloge.

V ponedeljek, 20. 12. 2021, smo realizirali tehniški dan. Učenci so oblikovali DREVO ODGOVORNOSTI in izdelali SNEŽNE KROGLE želja in umirjanja. Ob koncu dneva smo bili vsi zadovoljni, ker smo bili pri delu uspešni. Veliko smo se pogovarjali o odgovornosti, učencem pa je bila najbolj všeč ustvarjalna delavnica.

Zapisala in uredila: Marjeta Zore